JUBILEUSZ XXV-LECIA STACJI DIALIZ SZPITALA UZDROWISKOWEGO "BESKID" 

IMG 5970

      

stacja dializ rozjanione

      

 

PATRONAT HONOROWY

osod logo 

     

PATRONAT MEDIALNY

RK logo

   

 

TVP3 Krakw.svg

1 października 2018 roku w Wysowej-Zdroju odbędą się obchody XXV-lecia powstania pierwszej w Polsce stacji dializ w warunkach uzdrowiskowych. Obecnie w Szpitalu uzdrowiskowym „Beskid” prowadzona jest jedyna w Polsce stacja dializ, gdzie w jednym budynku, bez konieczności przemieszczania się, wykonywane są procedury dializ oraz zabiegi fizjoterapeutyczne z jednoczesnym zapewnieniem noclegów i wyżywienia.

Dzięki zaangażowaniu prof. Franciszka Kokota wybitnej postaci w polskiej i światowej nefrologii, który niegdyś zachwycił się Wysową-Zdrój, w 1972 roku w Szpitalu Uzdrowiskowym „Beskid” został utworzony Ośrodek Badawczy Kliniki Nefrologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Natomiast w 1993 roku została wykonana pierwsza hemodializa w warunkach uzdrowiskowych. Od tego czasu z procedury hemodializy w Wysowej-Zdroju skorzystało już ponad 6 690 osób.

W 2016 roku oddział dializ został gruntownie wyremontowany. Nowoczesna infrastruktura gwarantuje najwyższe standardy, a wszystkie materiały używane do procedur dializacyjnych są jednorazowe. Obecnie działa 7-stanowiskowy Oddział Hemodializy oraz prowadzona jest dializa otrzewnowa. Dla komfortu pacjentów każde stanowisko zostało wyposażone w indywidualny odbiornik TV.

Wysowa-Zdrój to miejsce, w którym udało się połączyć zdobycze współczesnej medycyny z możliwościami niefarmakologicznego leczenia uzdrowiskowego, gdzie opiekę zapewniają specjaliści nefrolodzy i balneolodzy oraz doświadczony personel medyczny.

Procedury dializ są bezpłatne (finansowana w całości przez NFZ).

W obchodach XXV-lecia wezmą udział m.in. konsultacji wojewódzcy w dziedzinie nefrologii, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, osoby związane w powstaniem stacji dializ oraz obecnie współpracujące z Uzdrowiskiem Wysowa S.A., a także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i regionalnego.

 

Rezerwacja

Chcesz zarezerwować turnus lub pokój, przejdź do informacji o rezerwacjach oraz formularza rezerwacyjnego.

Rezerwacja

Zobacz na mapie

Kontakt z nami

  sekretariat@uzdrowisko-wysowa.pl

  +48 18 353 22 20

  38-316 Wysowa-Zdrój 149